Close

Sklejamy i malujemy modele samochodów - poradnik

 



Część V - Wykończenie

Dotarliśmy do momentu, gdzie zostało nam już do zrobienia tylko kilka detali oraz połączenie nadwozia z podwoziem.

Bardzo, ale to bardzo ostrożnie nakładamy karoserię na podwozie. Dopasowanie tych części nie wymaga specjalnych umiejętności. Musimy pamiętać, aby nie robić nic na siłę. Na prawidłowo złożone podwozie karoseria powinna bezproblemowo pasować. W tym modelu Jaguara trzeba zwrócić uwagę jedynie na nieco odstające wloty powietrza w podowziu. Żeby dopasować karoserię trzeba ją delikatnie rozciągnąć na boki, aby progi przeszły przez te wloty.

 

Pozostało nam jeszcze przymocować lusterka. Przyklejanie ich do lakieru to nienajlepszy pomysł. Najpewniejszy sposób na ich zamontowanie to wywiercenie otworów w karoserii oraz w lusterkach. Z cienkiego plastikowego pręta robimy małe trzpienie, które będą pasowały do nawierconych otworów na wcisk. Tym sposobem lusterka można zamocować praktycznie bez użycia kleju.

Szkła lusterek możemy w prosty sposób wykonać z folii alumionowej. Efekt będzie dużo lepszy niż malowanie ich srebrną farbą. Przyklejamy folię do wewnętrznych elementów lusterek klejem cyjanoakrylowym, odcinamy nadmiar i lusterka gotowe.

 

Nasz model został wyposażony w naklejki metaliczne z literami. Nanosimy je na tylną klapę.

Ostatnim akcentem będzie namalowanie imitacji bocznych kierunkowskazów. Srebrną farbą (Tamiya X-11) ostrożnie malujemy miejsce, w którym jest kierunkowskaz. Po wyschnięciu nanosimy farbę Tamiya Clear Orange X-26.

Koniec

Możemy uznać model za gotowy. Nasz Jaguar na pewno mógłby być wykonany lepiej, nie obyło się bez kilku drobnych problemów i niedociągnięć. Mamy jednak nadzieję, że poradnik okazał się przydatny i zachęcił Cię do zbudowania swojego pierwszego modelu (lub kolejnego:)). Życzymy powodzenia!

 

 

 


Close