Poradnik wideo z kanału Sklep Modelarski Agtom na Youtube, w którym przedstawiamy budowę krok po kroku modelu japońskiego okrętu Yamato w skali 1:700.
Modele samolotów w skali 1:700 "Pete" i "Jake" - samoloty pokładowe Yamato
Witamy w kolejnym odcinku z serii poradników wideo dotyczących budowy japońskiego pancernika Yamato firmy Tamiya w skali 1:700. Tym razem zajmujemy się samolotami pokładowymi, które finalnie znajdą się na tylnej części okrętu.
W dniu dzisiejszym składamy oraz malujemy miniaturowe modele wodnosamolotów w skali 1:700! Zadanie jest to o tyle trudne, że samoloty są bardzo małych rozmiarów. Żeby odpowiednio je pomalować trzeba się bardzo postarać. Samoloty japońskie malowane były nie tylko dwoma kolorami kamuflażu, ale również miały żółte elementy na skrzydłach co w tej skali jest niezwykle trudno odwzorować. Dodatkowo malujemy oznaki przynależności państwowej, tzw. Hinomaru, z wykorzystaniem Patafixu, gdyż kalkomanie z tymi oznaczeniami gdzieś zaginęły. Pokazuje to, że nawet tak małe inskrypcje można z powodzeniem odwzorować pomimo utraty gotowych elementów.
Jak zawsze, wykaz użytych produktów, wraz z linkami, znajduje się poniżej materiału wideo. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym materiałem wideo.
autor wideo: Tomek
Ponadto zapraszamy do subskrybowania naszego kanału oraz do usłyszenia w następnym odcinku.
Większość modeli dostępnych w ofercie naszego sklepu ma przypisane dedykowane dodatki przeznaczone do danego modelu. Aby zobaczyć, jakie akcesoria pasują do konkretnego modelu, zachęcamy do zajrzenia do panelu ZOBACZ TEŻ na stronie danego produktu.
Ponadto, aby ułatwić wybór narzędzi modelarskich, przygotowaliśmy panel NARZĘDZIA, CHEMIA I AKCESORIA, który znajduje się na stronie danego produktu i umiejscowiony jest poniżej panelu z dodatkami. Znajdują się tam posortowane według popularności narzędzia, chemia i akcesoria modelarskie.
Przy malowaniu farbami przy użyciu aerografu, należy zwrócić szczególną uwagę na wentylację pomieszczenia, w którym się znajduje. Powstałe i nieodprowadzone opary rozpuszczalników wpływają negatywnie na zdrowie.
Podstawowe informacje o aerografii oraz techniki potrzebne do pracy z aerografem przedstawiliśmy w tej serii poradników wideo.
Żeby ułatwić Ci start z aerografią oraz modelarstwem, przygotowaliśmy zestawy wyposażane we wszystkie elementy potrzebne na samym początku:
Należy pamiętać, że w czasie malowania aerografem nawet najmniejszych elementów zalecane jest rozcieńczanie farby. Spowodowane jest to możliwością zatykania się aerografu lub też tworzenia się tzw. skórki pomarańczy na malowanej powierzchni.
Komentarze (0)
Brak komentarzy