Close
Citadel

Citadel Ilość produktów: 356

Farby akrylowe przeznaczone do figurek i modeli firmy Games Workshop, najpopularniejszego producenta figurkowych gier bitewnych na świecie. Paleta barw Citadel jest podzielona na kilka kategorii, które ułatwiają dobór kolorów do konkretnych figurek oraz ich malowania krok po kroku. Dostępne są także zestawy farb, dedykowane dla kolejnych etapów malowania, oraz zestawy startowe (wraz z figurkami), które ułatwiają start nowicjuszom.

Farby Citadel podzielone są na 4 podstawowe typy:

Base – pierwszy krok malowania, farby z mocniejszym pigmentem przeznaczone do nanoszenia bazowych kolorów na miniatury
Layer – drugi krok, farby o minimalnej transparentności, przeznaczone do rozjaśniania kolorów na figurkach
Shade – tusze i washe, przeznaczone do uzyskiwania efektu cienia w zakamarkach modeli
Dry – farby o zwiększonej gęstości, specjalnie zaprojektowane dla techniki suchego pędzla (tzw. Drybrushing). Stosuje się je podczas rozjaśniania najbardziej eksponowanych elementów figurek i modeli.

Oprócz tych podstawowych rodzajów farb, Citadel wprowadził całą gamę farb specjalistycznych (Technical, Texture, Glaze), przeznaczonych do bardziej zaawansowanych technik malarskich, oraz bogatą paletę sprayów podkładowych, ułatwiającą pracę nad największymi modelami i dużymi partiami figurek.

Podkategorie

 • Farby Citadel Base

  Farby akrylowe typu Base stosujemy jako kolorową bazę pod dalsze malowanie, jako pierwszy krok w trakcie malowania figurek. Nakładamy je na czarny bądź biały podkład akrylowy. Dzięki gęstemu pigmentowi świetnie kryją już po pierwszym malowaniu i zostawiają matowe wykończenie, co ułatwia dalsze malowanie rozjaśnień i cieni farbami typu Layer, Glaze i Shade.

 • Farby Citadel Layer

  Farby typu Layer zaprojektowano do rozjaśnień modeli. Każdy z kolorów w tej palecie posiada dwa odcienie, aby ułatwić płynne rozjaśnianie modeli kolejnymi warstwami farby. Farby Layer są minimalnie transparentne, co pozwala na uzyskanie płynnych i naturalnych przejść pomiędzy odcieniami w trakcie malowania.

 • Farby Citadel Dry

  Farby przeznaczone do techniki malowania suchym pędzlem (Drybrushing). Pozwalają na szybkie i proste "wyciągnięcie" kolorów na modelach. Kolory rozjaśnień idealnie uzupełniają się z farbami z linii Base oraz Layer. Należy pamiętać, że dla prawidłowego malowania techniką suchego pędzla niezbędny będzie odpowiedni (trwały) pędzelek.

 • Farby Citadel Glaze

  Specjalne farby o konsystencji zbliżonej do washy, lecz o innych właściwościach. Farbki typu Glaze używane są do zwiększenia intensywności koloru na modelu. Podkreślają barwę i dodają kontrastu podstawowym kolorom nałożonym na model. Mogą być także używane do tonowania przejaskrawionych elementów modelu.

 • Washe Citadel Shade

  Specjalne washe, pozwalające na dodanie głębi modelom i zaznaczenie ich detali. Washe są farbkami bardzo rzadkimi, co ułatwia ich nakładanie na wszelkie zakamarki modelu, gdzie zasychają i tworzą efekt naturalnego cienia.

 • Farby Citadel w sprayu

  Farby Citadel w sprayu są świetnym wyborem na podkład lub bazowy kolor. Sprawdzają się idealnie w trakcie malowania dużych pojazdów, machin i monstrów z obu uniwersów Warhammera, oraz do dużych projektów armijnych, kiedy mamy do pomalowania wiele podobnych modeli.

  Spraye Citadel posiadają mocny, trwały pigment.

  Należy używać ich w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Jeżeli w trakcie malowania farba nie dotrze do każdego elementu modeli – odczekaj do wyschnięcia i powtórzy czynność, aby uniknąć zacieków, zgrubień oraz innych niedoskonałości.

 • Farby Citadel Technical

  Specjalistyczne farbki i efekty do modeli i figurek. W tej palecie znajdziesz efekty rdzy, patyny, krwi, brudu, szlamu, spękanej ziemi a także podkłady, 'Ardcoat (lakier) oraz Lahmian Medium, czyli płyn zmniejszający krycie standardowych farb.

 • Zestawy farb

  Pakiety farb dla początkujących i zaawansowanych malarzy figurek ze światów Warhammera. Jeżeli chcesz zacząć przygodę z malowaniem modeli firmy Games Workshop, znajdziesz tutaj zestawy startowe Warhammera: Age of Sigmar i Warhammera 40.000. Ponadto zestawy dedykowane do etapowego malowania pomysłu Citadel: Base, Layer i Shade, a także uniwersalny zestaw startowy dla początkujących, z wszystkimi narzędziami i farbami niezbędnymi do rozpoczęcia przygody z malowaniem figurek.

 • Farby Citadel CONTRAST

 • Farby Citadel AIR

produktów na stronie
1 - 20 z 356 produktów
1 - 20 z 356 produktów
Close