Close
Citadel

Citadel Ilość produktów: 380

Farby akrylowe przeznaczone do figurek i modeli firmy Games Workshop, najpopularniejszego producenta figurkowych gier bitewnych na świecie. Paleta barw Citadel jest podzielona na kilka kategorii, które ułatwiają dobór kolorów do konkretnych figurek oraz ich malowania krok po kroku. Dostępne są także zestawy farb, dedykowane dla kolejnych etapów malowania, oraz zestawy startowe (wraz z figurkami), które ułatwiają start nowicjuszom.

Farby Citadel podzielone są na 6 podstawowych typów:

Base – pierwszy krok malowania, farby z mocniejszym pigmentem przeznaczone do nanoszenia bazowych kolorów na miniatury
Layer – drugi krok, farby o minimalnej transparentności, przeznaczone do rozjaśniania kolorów na figurkach
Shade – tusze i washe, przeznaczone do uzyskiwania efektu cienia w zakamarkach modeli
Dry – farby o zwiększonej gęstości, specjalnie zaprojektowane dla techniki suchego pędzla (tzw. Drybrushing). Stosuje się je podczas rozjaśniania najbardziej eksponowanych elementów figurek i modeli.
Contrast - nowy rodzaj farb transparentnych do łatwego malowania figurek z cieniowaniem. Mają -zastosowanie także w połączeniu z metodą suchego pędzla w technice znanej jako "Slap-chop".
Air - farby przygotowane do zastosowania w aerografie.


Oprócz tych podstawowych rodzajów farb, Citadel wprowadził całą gamę farb specjalistycznych (Technical, Texture, Glaze), przeznaczonych do bardziej zaawansowanych technik malarskich, oraz bogatą paletę sprayów podkładowych, ułatwiającą pracę nad największymi modelami i dużymi partiami figurek.

Podkategorie

  • Farby akrylowe typu Base stosujemy jako kolorową bazę pod dalsze malowanie, jako pierwszy krok w trakcie malowania figurek. Nakładamy je na czarny bądź biały podkład akrylowy. Dzięki gęstemu pigmentowi świetnie kryją już po pierwszym malowaniu i zostawiają matowe wykończenie, co ułatwia dalsze malowanie rozjaśnień i cieni farbami typu Layer, Glaze i Shade.

  • Farby typu Layer zaprojektowano do rozjaśnień modeli. Każdy z kolorów w tej palecie posiada dwa odcienie, aby ułatwić płynne rozjaśnianie modeli kolejnymi warstwami farby. Farby Layer są minimalnie transparentne, co pozwala na uzyskanie płynnych i naturalnych przejść pomiędzy odcieniami w trakcie malowania.

  • Farby przeznaczone do techniki malowania suchym pędzlem (Drybrushing). Pozwalają na szybkie i proste "wyciągnięcie" kolorów na modelach. Kolory rozjaśnień idealnie uzupełniają się z farbami z linii Base oraz Layer. Należy pamiętać, że dla prawidłowego malowania techniką suchego pędzla niezbędny będzie odpowiedni (trwały) pędzelek.

  • Specjalne washe, pozwalające na dodanie głębi modelom i zaznaczenie ich detali. Washe są farbkami bardzo rzadkimi, co ułatwia ich nakładanie na wszelkie zakamarki modelu, gdzie zasychają i tworzą efekt naturalnego cienia.

  • Specjalistyczne farbki i efekty do modeli i figurek. W tej palecie znajdziesz efekty rdzy, patyny, krwi, brudu, szlamu, spękanej ziemi a także podkłady, 'Ardcoat (lakier) oraz Lahmian Medium, czyli płyn zmniejszający krycie standardowych farb.

  • Farby Citadel w sprayu są świetnym wyborem na podkład lub bazowy kolor. Sprawdzają się idealnie w trakcie malowania dużych pojazdów, machin i monstrów z obu uniwersów Warhammera, oraz do dużych projektów armijnych, kiedy mamy do pomalowania wiele podobnych modeli.

    Spraye Citadel posiadają mocny, trwały pigment.

    Należy używać ich w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Jeżeli w trakcie malowania farba nie dotrze do każdego elementu modeli – odczekaj do wyschnięcia i powtórzy czynność, aby uniknąć zacieków, zgrubień oraz innych niedoskonałości.

produktów na stronie
1 - 20 z 380 produktów
1 - 20 z 380 produktów
Close