Zestaw proponowany przez firmę Mikromir zawiera plastikowy model do sklejania rosyjskiego myśliwca odrzutowego pierwszej generacji w skali 1:48.
Yakovlev Yak-23 Flora był radzieckim myśliwcem odrzutowym, który wszedł do służby pod koniec lat 40. XX wieku jako jeden z pierwszych radzieckich samolotów napędzanych silnikiem odrzutowym. Był to kolejny krok w rozwoju radzieckiego lotnictwa po II wojnie światowej. Yak-23 był przystosowany do działań na niskich i średnich wysokościach oraz wyposażony w działka i karabiny maszynowe. Choć jego osiągi były ograniczone w porównaniu z nowocześniejszymi myśliwcami, Yak-23 odegrał istotną rolę w okresie przejściowym między erą samolotów napędzanych silnikiem tłokowym a erą odrzutowych myśliwców, stanowiąc ważny element floty powietrznej Związku Radzieckiego i innych krajów układowego wschodniego.
Elementy plastikowe należy wyciąć z ramek, dopasować oraz skleić zgodnie z dołączoną instrukcją montażu. Po sklejeniu należy pomalować farbkami modelarskimi zgodnie z proponowanym schematem malowania, który znajduje się również w instrukcji. Należy pamiętać, że niektóre elementy wymagają malowania jeszcze przed sklejeniem. Następnie należy nanieść dołączone do zestawu kalkomanie zgodnie z oznaczeniami lub grafikami.
Zestaw zawiera następujące elementy:
Instrukcja montażu.
Ramki plastikowe zawierające części plastikowe.
Arkusz z kalkomanią.
Elementy przeźroczyste.
Zestaw NIE zawiera farb i kleju.
Oto podstawowe narzędzia i materiały potrzebne do wykonania modelu:
Cążki do wycinania elementów plastikowych.
Nożyk modelarski.
Pilnik lub papier ścierny.
Klej do modeli plastikowych.
Pędzelek lub aerograf.
Farby modelarskie.
Jeżeli nie masz pewności jakie akcesoria lub kolory farb wybrać do tego konkretnego modelu napisz do nas, chętnie pomożemy.
Osoba odpowiedzialnaInternational Business Group Spółka Jawna Piotr Andrzejewski, Lidia Andrzejewska, Adam AndrzejewskiBenedykta Hertza 204-603 WarszawaPolskaibgsc@ibg.com.pl+48228159150