Ten zestaw zawiera 4 wysokiej jakości farby akrylowe, specjalnie zaprojektowane do malowania pojazdów i sprzętu Deutsche Afrika Korps (DAK) podczas kampanii północnoafrykańskiej II wojny światowej, w tym znane czołgi takie jak Panzer I, II, III i IV w różnych wersjach, a także potężny Tiger I w Tunezji pod koniec kampanii. Zestaw obejmuje również znane pojazdy opancerzone, takie jak Sd.Kfz.7 i 9; Sd.Kfz. 250 i 251; Sd.Kfz. 221 i 222; Sd.Kfz. 232 i 263; Panzerjäger 38(t); Panzerjäger I; Marder II i III oraz StuG III; liczne ciężarówki i pojazdy o miękkich nadwoziach, takie jak Volkswagen Typ 82 Kübelwagen, Sd.Kfz.2 kleines Kettenkraftrad i Opel Blitz; oraz słynne działa przeciwlotnicze, takie jak Flak 18/36/37, wśród wielu innych. Ponadto Niemcy używali wielu włoskich pojazdów oraz przejętych od Aliantów, takich jak AB41, AS42 Sahariana, L3/35 (CV-35), M13/40 i M14/41, Semovente M40, Matilda II i M3 półgąsienicowe, oraz inne. Zestaw ten rozwiązuje problem wyboru odpowiednich kolorów do modeli, oszczędzając cenny czas.
Zestaw zawiera następujące farby:
Ammo of MIG ATOM COLOR Dunkelgrau RAL7021 - 20ml (A.MIG-20160)
Ammo of MIG ATOM COLOR German Sand Beige RAL8031 - 20ml (A.MIG-20006)
Ammo of MIG ATOM COLOR Sand Grey - 20ml (A.MIG-20011)
Ammo of MIG ATOM WASHABLE Sand - 20ml (A.MIG-20179)
Zupełnie nowa formuła farb akrylowych na bazie wody zachowuje się praktycznie jak lakier. Została zoptymalizowana pod kątem maksymalnej wydajności zarówno podczas malowania pędzlem, jak i aerografem.
Farby wyróżniają się samopoziomowaniem, szybkim schnięciem i wysoką wydajnością, co czyni je wyjątkowymi na rynku. Ponadto, farby ATOM są niezwykle trwałe, pozwalając na nakładanie na nie farb akrylowych, emaliowych, a nawet płynów, takich jak na przykład środki do kalkomanii.
Farby sprzadawane są w przezroczystym pojemniku o pojemności 20 ml, wyposażonym w nowy korek, który można otwierać i zamykać jedną ręką. Farby te są nietoksyczne i bezwonne.