Zestaw proponowany przez firmę Heller zawiera plastikowy model do sklejania niemieckiego myśliwca w skali 1:72.
Focke Wulf Fw-190 jest to jednomiejscowy i jednosilnikowy niemiecki myśliwiec z czasów drugiej wojny światowej. Wyprodukowany w ponad 20 tysiącach egzemplarzy, w tym około 6 tysięcy w wersji myśliwsko-bombowej. Samolot powstał jako zabezpieczenie na wypadek, gdyby okazało się, że samoloty innych krajów są lepsze od Messerschmitta Bf-109, obok którego miał stanowić trzon niemieckich sił myśliwskich. Myśliwiec został zaprojektowany przez Kurta Tanka, który opracował projekt małego myśliwca o zwartej konstrukcji z 18 cylindrowym, chłodzonym powietrzem, silnikiem gwiazdowym BMW 139. Z uwagi na przewidywaną specyfikę produkcji wojennej zespół profesora Tanka skonstruował maszynę łatwą do wytwarzania do tego stopnia, że mogła być budowana przez zakłady niemające dotychczas doświadczenia w budowie samolotów.
Wersja A jest to typowy myśliwiec do walki na małych i średnich wysokościach do pułapu 7600 metrów. Produkowany był w wersjach od A-1 do A-10 różniących się od siebie pewnymi ulepszeniami, czy to w dziedzinie uzbrojenia, czy też użytych elementów konstrukcyjnych, czy też w końcu różnych silników. Najliczniej produkowane były wersje A-3 oraz A-8, z zamontowanym wyrzutnikiem bomb, odpowiednio 2000 i 1384 sztuki.
Wersja F jest to samolot myśliwsko-szturmowy przeznaczony do przenoszenia bomb. Wersja ta dodatkowo wyposażona była w pancerz chroniący dół kadłuba, co odbiło się na zmniejszeniu ilości uzbrojenia, by zachować niezmienioną masę samolotu. Najliczniej produkowanym samolotem typu F była wersja F-8 zdolna do lotów na pułapie poniżej 1000 metrów oraz wyposażona w pod skrzydłowe wyrzutniki bombowe. Warto odnotować, że wersja G również była myśliwsko-szturmowym samolotem, lecz tym razem skupiono się na zwiększeniu zasięgu maszyny. Produkcja tych samolotów nie przekroczyła 800 sztuk.
Elementy plastikowe należy wyciąć z ramek, dopasować oraz skleić zgodnie z dołączoną instrukcją montażu. Po sklejeniu należy pomalować farbkami modelarskimi zgodnie z proponowanym schematem malowania, który znajduje się również w instrukcji. Należy pamiętać, że niektóre elementy wymagają malowania jeszcze przed sklejeniem. Następnie należy nanieść dołączone do zestawu kalkomanie zgodnie z oznaczeniami lub grafikami.
Zestawy upominkowe przeznaczone są dla początkujących i średnio zaawansowanych modelarzy oraz idealnie nadają się na prezent.
Zestaw ten zawiera wszystkie potrzebne do wykonania modelu akcesoria:
- Farby modelarskie.
- Klej modelarski.
- Pędzelek modelarski.
Zestaw zawiera następujące elementy:
- Instrukcja montażu.
- Ramki plastikowe zawierające części plastikowe.
- Arkusz z kalkomanią.
- Elementy przeźroczyste.
Oto podstawowe narzędzia i materiały potrzebne do wykonania modelu:
- Cążki do wycinania elementów plastikowych.
- Nożyk modelarski.
- Pilnik lub papier ścierny.
- Klej do modeli plastikowych.
- Pędzelek lub aerograf.
- Farby modelarskie.
Jeżeli nie masz pewności jakie akcesoria lub kolory farb wybrać do tego konkretnego modelu napisz do nas, chętnie pomożemy.