Magazyn modelarski wydany przez firmę AMMO OF MIG. Posiada 68 stron oraz miękką okładkę. Pozycja wydana w języku polskim.
Opis producenta:
The Weathering Magazine jest jedynym magazynem modelarskim całkowicie skupionym na najprzyjemniejszych i najbardziej skutecznych technikach malowania i postarzania modeli redukcyjnych i figurek. Tworzymy go, aby pobudzić wyobraźnię i zapewnić doświadczenie edukacyjne potrzebne do odkrywania Waszych aspiracji modelarskich. TWM objaśnia „krok po kroku” wszystkie prezentowane techniki w szczegółowych artykułach, z których każdy pokazuje na wysokiej jakości zdjęciach i w zwięzłych opisach autorstwa najlepszych modelarzy na świecie, jak stosować daną technikę. Ten niecierpliwie wyczekiwany nowy numer z pewnością ucieszy kolekcjonerów – każda strona pełna jest przydatnych technik, a każdy artykuł stanowi źródło inspiracji dla wszystkich odmian modelarstwa, bez względu na stopień zaawansowania czytelnika.
Najnowsze wydanie magazynu koncentruje się na ważnym aspekcie każdego modelu: akcesoriach. Detale i opcjonalne akcesoria, które dodają realizmu naszym projektom, budują narrację lub uzupełniają dioramę. Elementy te otwierają przed hobbystami ciekawe możliwości malowania i postarzania. Na przykład wiele niemieckich projektów z czasów II wojny światowej jest niekompletnych, bez „niemieckich kanistrów”. Kreangkrai Paojinda przedstawia różne efekty, jakie można na nich zastosować, w tym rdzę, odpryski i biały kamuflaż. Ekwipunek i worki z piaskiem są popularnym tematem wśród modelarzy pancernych: dodają pojazdom realizmu; Łukasz Kapelski szczegółowo wyjaśnia, jak malować alianckie pakunki z czasów II wojny światowej. Sergiusz Pęczek pokazuje, jak malować i postarzać amunicję czołgową i skrzynki amunicyjne, w tym mosiężne łuski i fakturę drewna. Artur Miniszewski w artykule „Diabeł tkwi w szczegółach” porusza tematy cywilne, szczegółowo prezentując, jak odtworzyć starą farbę na fakturze drewna, a także jak pomalować cywilne pojemniki po oleju. Żaden projekt modelu wojskowego nie jest kompletny bez broni. Paulo Carrelo łączy akryle i oleje, aby malować różne elementy broni: w tym metal i drewniane kolby. Jako modelarze wiemy, jak malować przedmioty z twardego metalu, takie jak czołgi, jednak inne materiały mogą stanowić wyzwanie. Mając to na uwadze, Mig Jiménez wyjaśnia procesy związane z malowaniem i postarzaniem płóciennej osłony jarzma wraz z fakturą materiału. Kontynuując temat tkaniny, Artur Miniszewski przygląda się malowaniu kultowych mundurów GI z czasów II wojny światowej, pracując z Oilbrusherami na akrylowej bazie, aby wykonać światłocień. Wreszcie Chema Martinez przygląda się malowaniu mebli cywilnych, będących ciekawym elementem każdej wojennej dioramy, a także bardziej pokojowych scenek. Chema skupia się na różnym wykończeniu drewna i sposobach osiągnięcia tego efektu.
Każda technika opisana w najnowszym numerze może być zastosowana podczas prac nad różnymi tematami. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym czy doświadczonym modelarzem, ten numer zainspiruje Cię do następnego projektu!