Zestaw proponowany przez firmę Litaki zawiera plastikowy model do sklejania ukraińskiego bombowca w skali 1:144.
Tupolev Tu-22M2, znany jako Backfire-B, to radziecki naddźwiękowy bombowiec strategiczny, zaprojektowany do wykonywania długodystansowych misji bombowych i ataków na okręty, zwłaszcza lotniskowce. Wprowadzony do służby w latach 60., samolot posiadał skrzydła o zmiennej geometrii, co pozwalało na dostosowanie prędkości i efektywności lotu w różnych warunkach. Napędzały go dwa silniki NK-22, co pozwalało osiągnąć prędkość ponad 1 500 km/h oraz zasięg około 5 000 km. Tu-22M2 mógł przenosić zarówno bomby konwencjonalne, jak i jądrowe, a także pociski rakietowe, w tym manewrujące, co czyniło go wszechstronnym narzędziem strategicznym. Samolot odgrywał kluczową rolę w systemie odstraszania Związku Radzieckiego, szczególnie podczas zimnej wojny, gdzie jego zdolność do atakowania z dużych odległości była istotnym elementem arsenału nuklearnego i konwencjonalnego.
Elementy plastikowe należy wyciąć z ramek, dopasować oraz skleić zgodnie z dołączoną instrukcją montażu. Po sklejeniu należy pomalować farbkami modelarskimi zgodnie z proponowanym schematem malowania, który znajduje się również w instrukcji. Należy pamiętać, że niektóre elementy wymagają malowania jeszcze przed sklejeniem. Następnie należy nanieść dołączone do zestawu kalkomanie zgodnie z oznaczeniami lub grafikami.
Zestaw zawiera następujące elementy:
Instrukcja montażu.
Ramki plastikowe zawierające części plastikowe.
Arkusz z kalkomanią.
Elementy fototrawione.
Elementy przeźroczyste.
Wydruki 3D.
Zestaw NIE zawiera farb i kleju.
Oto podstawowe narzędzia i materiały potrzebne do wykonania modelu:
Cążki do wycinania elementów plastikowych.
Nożyk modelarski.
Pilnik lub papier ścierny.
Klej do modeli plastikowych.
Pędzelek lub aerograf.
Farby modelarskie.
Jeżeli nie masz pewności jakie akcesoria lub kolory farb wybrać do tego konkretnego modelu napisz do nas, chętnie pomożemy.
Osoba odpowiedzialnaInternational Business Group Spółka Jawna Piotr Andrzejewski, Lidia Andrzejewska, Adam AndrzejewskiBenedykta Hertza 204-603 WarszawaPolskaibgsc@ibg.com.pl+48228159150