Zestaw proponowany przez firmę Tamiya zawiera plastikowy model do sklejania japońskiego myśliwca w skali 1:48.
W parze z coraz trudniejszą sytuacją militarną Japonii w końcowym etapie wojny szły coraz to nowe wymagania względem dostarczanego sprzętu. Dotyczyły one także jednego z najbardziej udanych japońskich samolotów myśliwskich – Mitsubishi Zero. Wersja M5C została zamówiona pod latem 1944 roku. Wymagane zmiany dotyczyły przede wszystkim uzbrojenia, opancerzenia oraz zasięgu. Pierwsza z kwestii została rozwiązana poprzez wymianę KM w kadłubie na WKM 13,2mm, łącznie dawało to 3 takie WKM (2 w skrzydłach) oraz 2 działka. Pod skrzydłami zamontowano także szyny prowadnicze dla rakiet. Kabina pilota została wzmocniona poprzez dodanie płyty pancernej za jego fotelem. Również za fotelem znaleziono miejsce na dodatkowy zbiornik paliwa. Dodano także zaczepy na odrzucane zbiorniki paliwa pod skrzydłami. Zaspokojenie tych wymagań zapoczątkowało także problem – zwiększenie masy a co za tym idzie spadek osiągów. Z tego powodu wymieniono także jednostkę napędową myśliwca. Modyfikacja A6M5c trafiła do produkcji z końcem sierpnia 1944 roku. Wyprodukowano około 5 tysięcy samolotów myśliwskich w tej specyfikacji.
Zestaw firmy Tamiya pozwala na sklejenie japońskiego samolotu myśliwskiego Mitsubishi A6M5 Zero wraz z pilotem i 6-o osobową załogą naziemną. W pudełku znajdują się 2 wypraski z elementami modelu, skrzydła, wypraska z przezroczystymi częściami oraz kalkomanie (pozwalają na rekonstrukcję maszyn z 332, 252 [316 dywizjon], 203 [303 Dywizjon], 302 [1 Dywizjon] Grupy Myśliwskiej lub Grupy Myśliwskiej Genzan).
Elementy plastikowe należy wyciąć z ramek, dopasować oraz skleić zgodnie z dołączoną instrukcją montażu. Po sklejeniu należy pomalować farbkami modelarskimi zgodnie z proponowanym schematem malowania, który znajduje się również w instrukcji. Należy pamiętać, że niektóre elementy wymagają malowania jeszcze przed sklejeniem. Następnie należy nanieść dołączone do zestawu kalkomanie zgodnie z oznaczeniami lub grafikami.
Farby proponowane przez producenta dla uzyskania najlepszego efektu:
Samolot:
- Tamiya XF-11 lub spray AS-1 (kamuflaż zielony)
- Tamiya XF-12 lub spray AS-2 (brzuch samolotu)
- Tamiya X-18 (osłona silnika, elementy kokpitu)
- Tamiya X-13 lub XF-5(wnętrze samolotu i kokpit)
- Tamiya X-10 (silnik, uzbrojenie)
- Tamiya XF-16 (elementy kokpitu, silnika i zawieszenia, rakiety)
- Tamiya XF-64 (śmigło)
Pilot:
- Tamiya XF-52 + XF-64 (mundur)
- Tamiya XF-10 (buty, pilotka, rękawice)
- Tamiya XF-2 (szalik)
- Tamiya XF-15 (skóra)
- Tamiya XF-64 (pasy)
- Tamiya XF-5 (kamizelka)
Obsługa:
- Tamiya XF-4 + XF-5 (mundur, czapka)
- Tamiya XF-2 (kombinezon mechanika, skarpety)
- Tamiya XF-57 (mundur letni)
- Tamiya XF-10 (buty)
- Tamiya XF-15 (skóra)
Zestaw zawiera następujące elementy:
- Instrukcja montażu.
- Ramki plastikowe zawierające części plastikowe.
- Arkusz z kalkomanią.
- Elementy plastikowego wykonane z tworzywa przeźroczystego.
- Figurki pilotów.
Zestaw NIE zawiera farb i kleju.
Oto podstawowe narzędzia i materiały potrzebne do wykonania modelu:
- Cążki do wycinania elementów plastikowych.
- Nożyk modelarski.
- Pilnik lub papier ścierny.
- Klej do modeli plastikowych.
- Pędzelek lub aerograf.
- Farby modelarskie.
Jeżeli nie masz pewności jakie akcesoria lub kolory farb wybrać do tego konkretnego modelu napisz do nas, chętnie pomożemy.