Zestaw proponowany przez firmę Tamiya zawiera plastikowy model do sklejania niemieckiego czołgu średniego w skali 1:48.
Panzerkampfwagen III jest to niemiecki czołg średni z okresu II wojny światowej. Początkowo miał być trzonem niemieckich sił pancernych, jednakże z biegiem czasu oraz powstawaniem bardziej zaawansowanych konstrukcji, jego rola uległa marginalizacji oraz stał się przede wszystkim pojazdem wsparcie piechoty. Wyposażony był w armatę, w zależności od wersji, 37mm, 50mm (od wersji Ausf.E) oraz 75mm (w wersji Ausf.N). Każda kolejna seria produkcyjna (Ausf.A - Ausf.N) charakteryzowała się polepszonymi właściwościami jezdnymi oraz bitewnymi, które wymuszały prowadzone działania wojenne oraz nowo pojawiające się konstrukcje opancerzone wroga. Załogę pojazdu stanowiło pięciu czołgistów. W 1943 zaprzestano produkcji tego pojazdu, skupiając się przede wszystkim na bardziej zaawansowanych konstrukcjach.
Na podwoziu tego czołgu powstawały niemieckie niszczyciele czołgów Sturmgeschutz StuG.III oraz artylerie samobieżne Sturmhaubitze StuH.42. Ponadto na bazie pojazdu zaprojektowano pojazd dowodzenia oraz miotacz płomieni. Ciekawostką jest, że Rosjanie użyli tego pojazdu do budowy niszczycieli czołgów SU-76I oraz SU-85I.
Elementy plastikowe należy wyciąć z ramek, dopasować oraz skleić zgodnie z dołączoną instrukcją montażu. Po sklejeniu należy pomalować farbkami modelarskimi zgodnie z proponowanym schematem malowania, który znajduje się również w instrukcji. Należy pamiętać, że niektóre elementy wymagają malowania jeszcze przed sklejeniem. Następnie należy nanieść dołączone do zestawu kalkomanie zgodnie z oznaczeniami lub grafikami.
Zestaw zawiera następujące elementy:
- Instrukcja montażu.
- Ramki plastikowe zawierające części plastikowe.
- Arkusz z kalkomanią.
- Plastikowe gąsienice.
Zestaw NIE zawiera farb i kleju.
Oto podstawowe narzędzia i materiały potrzebne do wykonania modelu:
- Cążki do wycinania elementów plastikowych.
- Nożyk modelarski.
- Pilnik lub papier ścierny.
- Klej do modeli plastikowych.
- Pędzelek lub aerograf.
- Farby modelarskie.
Jeżeli nie masz pewności jakie akcesoria lub kolory farb wybrać do tego konkretnego modelu napisz do nas, chętnie pomożemy.