Zestaw proponowany przez firmę Dragon zawiera plastikowy model do sklejania niemieckiego czołgu średniego w skali 1:35.
Pz.Kpfw.V Panther jest to niemiecki czołg średni pochodzący z okresu drugiej wojny światowej wyposażony w armatę kalibru 75mm KwK.42 L/70. Prototyp tej konstrukcji powstał w roku 1942, natomiast w 1943 roku wprowadzono go do służby frontowej jako odpowiedź na radzieckie czołgi typu T-34. Chrzest bojowy nowej konstrukcji odbył się w czasie bitwy na Łuku Kurskim. Czołg niestety był bardzo awaryjny, co prowadziło do licznych problemów natury technicznej. Czołg ten produkowany był w trzech głównych wersjach produkcyjnych: Ausf.A / Ausf.D / Ausf.G. Do końca wojny z fabryk wyjechało niecałe 6000 sztuk. Na podwoziu czołgu Pz.Kpfw.V budowano niszczyciele czołgów Jagdpanther oraz pojazdy ratownicze Bergepanther. Planowano również modyfikację czołgu w postaci wersji Ausf.F wyposażoną w grubszy pancerz, armatę 88mm oraz wieżę typu Schamlturm.
Wersja Ausf.G była najliczniej produkowaną wersją czołgu Pz.Kpfw.V. Posiadała zmienione i pogrubione jarzmo działa w stosunku do wersji poprzednich. Dodatkowo usunięto wizjer kierowcy z przedniego pancerza pojazdu.
Zimmerit jest to specjalna pasta nakładana na pancerze niemieckich pojazdów pancernych z końcowego okresu drugiej wojny światowej (od 1943 do 1944). Głównym zadaniem omawianej powłoki było uniemożliwienie przymocowania do kadłubów pojazdu min magnetycznych, jednakże ponadto powodowała zanik refleksów świetlnych co zapewniało dodatkowy kamuflaż. W czasie wojny pokrywano nią następujące pojazdy: Pz.Kpfw.III, Pz.Kpfw.IV, Pz.Kpfw.V Panther, Pz.Kpfw.VI Tiger / Tiger II, Elefant, Jagdtiger, Sturmgeschutz StuG.III / StuG.IV.
Elementy plastikowe należy wyciąć z ramek, dopasować oraz skleić zgodnie z dołączoną instrukcją montażu. Po sklejeniu należy pomalować farbkami modelarskimi zgodnie z proponowanym schematem malowania, który znajduje się również w instrukcji. Należy pamiętać, że niektóre elementy wymagają malowania jeszcze przed sklejeniem. Następnie należy nanieść dołączone do zestawu kalkomanie zgodnie z oznaczeniami lub grafikami.
Zestaw zawiera następujące elementy:
- Instrukcja montażu.
- Ramki plastikowe zawierające części plastikowe.
- Arkusz z kalkomanią.
- Elementy fototrawione.
- Gumowe gąsienice.
- Elementy przeźroczyste.
- Sznurek.
Zestaw NIE zawiera farb i kleju.
Oto podstawowe narzędzia i materiały potrzebne do wykonania modelu:
- Cążki do wycinania elementów plastikowych.
- Nożyk modelarski.
- Pilnik lub papier ścierny.
- Klej do modeli plastikowych.
- Pędzelek lub aerograf.
- Farby modelarskie.
Jeżeli nie masz pewności jakie akcesoria lub kolory farb wybrać do tego konkretnego modelu napisz do nas, chętnie pomożemy.