Zestaw proponowany przez firmę Dragon zawiera plastikowy model do sklejania niemieckiego czołgu ciężkiego w skali 1:35.
Pz.Kpfw.VI Tiger (Sd.Kfz.181) jest to niemiecki czołg ciężki pochodzący z okresu drugiej wojny światowej. Uzbrojony był w armatę przeciwpancerną kalibru 88mm KwK.36 L/56 z zapasem 92 sztuk amunicji. Potrzeba odpowiedzi na rosyjską konstrukcję czołgu T-34, który z powodzeniem walczył ze starszymi konstrukcjami, zmusiła III Rzeszę do zamontowania zmodyfikowanej wersji armaty przeciwlotniczej Flak 36 w pojeździe pancernym. Seryjna produkcja tego pojazdu odbywała się w zakładach Henschel, które wygrały przetarg na produkcję Tygrysów. Pierwsze egzemplarze brały udział w walkach pod Leningradem, jednakże cechowały się dużą awaryjnością. Od tego momentu walczył na wszystkich frontach oraz brał udział w najważniejszych bitwach końcowej fazy wojny, wliczając również walki podczas kampanii afrykańskiej. Od 1943 roku stosowano pastę Zimmerit mającą chronić pojazd przed minami magnetycznymi. Na bazie czołgu Tiger wybudowano działo Sturmtiger wyposażone w moździerz rakietowy o kalibrze 380mm oraz pojazd zabezpieczenia technicznego Bergepanzer Tiger.
Michael Wittmann był dowódcą niemieckiego czołgu ciężkiego Pz.Kpfw.VI Tiger. Jest uważany za jednego z najlepszych czołgistów II wojny światowej. Za najbardziej spektakularną akcję Wittmanna uważa się zniszczenie 21 pojazdów radzieckich w ciągu 20 minut. W chwili śmierci Wittmann dowodził czołgiem typu Tiger I o numerze bocznym 007, który najprawdopodobniej został zniszczony przez brytyjski pojazd Sherman Firefly wyposażony w armatę 17-funtową, zdolną do przebijania pancerzy najcięższych niemieckich czołgów. Czołg Wittmanna otrzymał trafienie boczne w kadłub, które doprowadziło do eksplozji amunicji i śmierci całej załogi.
Elementy plastikowe należy wyciąć z ramek, dopasować oraz skleić zgodnie z dołączoną instrukcją montażu. Po sklejeniu należy pomalować farbkami modelarskimi zgodnie z proponowanym schematem malowania, który znajduje się również w instrukcji. Należy pamiętać, że niektóre elementy wymagają malowania jeszcze przed sklejeniem. Następnie należy nanieść dołączone do zestawu kalkomanie zgodnie z oznaczeniami lub grafikami.
Zestaw zawiera następujące elementy:
- Instrukcja montażu.
- Ramki plastikowe zawierające części plastikowe.
- Arkusz z kalkomanią.
- Blaszki fototrawione.
- Gumowe gąsienice.
- Elementy plastikowego wykonane z tworzywa przeźroczystego.
- Figurki żołnierzy / załogi.
Zestaw NIE zawiera farb i kleju.
Oto podstawowe narzędzia i materiały potrzebne do wykonania modelu:
- Cążki do wycinania elementów plastikowych.
- Nożyk modelarski.
- Pilnik lub papier ścierny.
- Klej do modeli plastikowych.
- Pędzelek lub aerograf.
- Farby modelarskie.
Jeżeli nie masz pewności jakie akcesoria lub kolory farb wybrać do tego konkretnego modelu napisz do nas, chętnie pomożemy.