Zestaw proponowany przez firmę Dragon zawiera plastikowy model do sklejania niemieckiego czołgu średniego w skali 1:35.
Pz.Kpfw.IV to niemiecki czołg średni pochodzący z okresu drugiej wojny światowej. W początkowej fazie wojny był najcięższym pojazdem stosowanym przez wojska niemieckie. Czołg ten przeżył swój chrzest bojowy w czasie kampanii polskiej w 1939 i od tego momentu pozostawał podstawowym pojazdem opancerzonym niemieckich sił pancernych, nawet pomimo pojawienia się bardziej zaawansowanych konstrukcji.
Czołg Pz.Kpfw.IV produkowany był w kilku wersjach rozwojowych. Wersje A, B, C i D wyposażone były w krótkolufowe działo kalibru 75mm KwK.37 L/24. Następne wersje, począwszy od Ausf.F, wyposażono w armatę kalibru 75mm KwK.43 L/43 i L/48. Zamiana armaty spowodowała zwiększenie masy maszyny oraz zmniejszenie prędkości maksymalnej pojazdu. Wersja produkcyjna Ausf.H była najliczniej produkowaną odmianą tego czołgu. Odziedziczyła osłony boczne Schurzen po wersji G oraz działo 75mm KwK.40 L/48. Czołgi te pokrywano również pastą Zimmerit. Ostatnią wersją czołgu Pz.Kpfw.IV była wersja Ausf.J charakteryzująca się zastosowaniem wielu uproszczeń konstrukcyjnych mających przyspieszyć proces produkcji pojazdu.
Na bazie podwozia czołgu Pz.Kpfw.IV powstała duża liczba innych pojazdów, takich jak niszczyciele czołgów (Nashorn, StuG.IV, Jagdpanzer IV), artylerie samobieżne (Hummel), pojazdy przeciwlotnicze (Wirbelwind, Mobelwagen, Ostwind) czy też pojazdy amunicyjne i inżynieryjne.
Zimmerit jest to specjalna pasta nakładana na pancerze niemieckich pojazdów pancernych z końcowego okresu drugiej wojny światowej (od 1943 do 1944). Głównym zadaniem omawianej powłoki było uniemożliwienie przymocowania do kadłubów pojazdu min magnetycznych, jednakże ponadto powodowała zanik refleksów świetlnych co zapewniało dodatkowy kamuflaż. W czasie wojny pokrywano nią następujące pojazdy: Pz.Kpfw.III, Pz.Kpfw.IV, Pz.Kpfw.V Panther, Pz.Kpfw.VI Tiger / Tiger II, Elefant, Jagdtiger, Sturmgeschutz StuG.III / StuG.IV.
Elementy plastikowe należy wyciąć z ramek, dopasować oraz skleić zgodnie z dołączoną instrukcją montażu. Po sklejeniu należy pomalować farbkami modelarskimi zgodnie z proponowanym schematem malowania, który znajduje się również w instrukcji. Należy pamiętać, że niektóre elementy wymagają malowania jeszcze przed sklejeniem. Następnie należy nanieść dołączone do zestawu kalkomanie zgodnie z oznaczeniami lub grafikami.
Zestaw zawiera następujące elementy:
- Instrukcja montażu.
- Ramki plastikowe zawierające części plastikowe.
- Arkusz z kalkomanią.
- Elementy fototrawione.
- Gumowe gąsienice.
Zestaw NIE zawiera farb i kleju.
Oto podstawowe narzędzia i materiały potrzebne do wykonania modelu:
- Cążki do wycinania elementów plastikowych.
- Nożyk modelarski.
- Pilnik lub papier ścierny.
- Klej do modeli plastikowych.
- Pędzelek lub aerograf.
- Farby modelarskie.
Jeżeli nie masz pewności jakie akcesoria lub kolory farb wybrać do tego konkretnego modelu napisz do nas, chętnie pomożemy.