Zestaw proponowany przez firmę Takom zawiera plastikowy model do sklejania niemieckiego niszczyciela czołgów w skali 1:35.
Sd.Kfz.186 Jagdtiger był największym i najcięższym pojazdem użytym bojowo w czasie drugiej wojny światowej. Powstał na bazie zmodyfikowanego podwozia czołgu ciężkiego Pz.Kpfw.VI King Tiger. Niszczyciel czołgów wyposażony był w armatę PaK.44/2 kalibru 128mm L/55, która zdolna była do penetracji pancerzy wszystkich alianckich konstrukcji z odległości do 4 kilometrów. Wyprodukowano mało egzemplarzy, które charakteryzowały się dużą awaryjnością oraz małą mobilnością. Pojazdy te były bardzo podatne na ataki lotnicze. Pojazdy te były produkowane w dwóch wersjach: Porsche oraz Henschel.
Jagdtiger z zawieszeniem typu Porsche posiadał osiem kół jezdnych z każdej strony. Z tego typu zawieszeniem zbudowano pierwszy prototyp Jagdtigera.
Jagdtiger z zawieszeniem typu Henschel posiadał dziewięć kół jezdnych o nieco większej średnicy niż w zawieszeniu Porsche. Większość pojazdów zbudowano z tym zawieszeniem.
W planach były również wersje wyposażone w armatę PaK.43 88mm L/71 oraz 128mm L/66 jednakże brak jest dowodów świadczących o powstaniu tych egzemplarzy. Niszczyciele czołgów przeszły swój chrzest bojowy podczas ofensywy w Ardenach. Od tego momentu walczyły (w niewielkiej ilości) na wszystkich frontach europejskich końcowej fazy wojny.
Elementy plastikowe należy wyciąć z ramek, dopasować oraz skleić zgodnie z dołączoną instrukcją montażu. Po sklejeniu należy pomalować farbkami modelarskimi zgodnie z proponowanym schematem malowania, który znajduje się również w instrukcji. Należy pamiętać, że niektóre elementy wymagają malowania jeszcze przed sklejeniem. Następnie należy nanieść dołączone do zestawu kalkomanie zgodnie z oznaczeniami lub grafikami.
Zestaw zawiera następujące elementy:
- Instrukcja montażu.
- Ramki plastikowe zawierające części plastikowe.
- Arkusz z kalkomanią.
- Elementy fototrawione.
- Plastikowe gąsienice.
- Elementy metalowe.
Zestaw NIE zawiera farb i kleju.
Oto podstawowe narzędzia i materiały potrzebne do wykonania modelu:
- Cążki do wycinania elementów plastikowych.
- Nożyk modelarski.
- Pilnik lub papier ścierny.
- Klej do modeli plastikowych.
- Pędzelek lub aerograf.
- Farby modelarskie.
Jeżeli nie masz pewności jakie akcesoria lub kolory farb wybrać do tego konkretnego modelu napisz do nas, chętnie pomożemy.