Zestaw proponowany przez firmę ICM zawiera plastikowe modele do sklejania czołgów w skali 1:35.
W zestawie znajdują się:
- T-34/85
- Pz.Kpfw.VI King Tiger
Elementy plastikowe należy wyciąć z ramek, dopasować oraz skleić zgodnie z dołączoną instrukcją montażu. Po sklejeniu należy pomalować farbkami modelarskimi zgodnie z proponowanym schematem malowania, który znajduje się również w instrukcji. Należy pamiętać, że niektóre elementy wymagają malowania jeszcze przed sklejeniem. Następnie należy nanieść dołączone do zestawu kalkomanie zgodnie z oznaczeniami lub grafikami.
Pz.Kpfw.VI Ausf.B King Tiger (Sd.Kfz.182) jest to najcięższy i największy niemiecki czołg ciężki użyty bojowo podczas II wojny światowej. Pierwsze egzemplarze trafiały do jednostek w lutym 1944 roku. Czołg wyposażony był w działo 88mm o długości 71 kalibrów oraz pochylony pancerz z przodu oraz po bokach wieży. Egzemplarze produkowanie seryjnie wyposażone były w wieżę z płaskim frontem, popularnie zwaną wieżą Henschel. Głównym niedostatkiem tej konstrukcji była za duża masa, powodująca niską manewrowość i podatność na uszkodzenia. Podczas wojny wyprodukowano tylko 487 czołgów typu King Tiger, co było spowodowane bombardowaniami fabryk oraz zaawansowanym procesem technologicznym.
T-34 jest to radziecki czołg średni pochodzący z okresu drugiej wojny światowej, powstały w wyniku rozwoju radzieckiej serii czołgów typu BT. Nazewnictwo pojazdu odwołuje się do roku 1934, kiedy to powstały pierwsze założenia projektowe dotyczące nowej maszyny, które poskutkowały powstaniem prototypu A-20. Produkcja seryjna czołgów T-34 ruszyła we wrześniu 1940 roku. Do końca 1945 roku wyprodukowano około 57 tysięcy pojazdów wszystkich typów (T-34/76 / T-34/57 / T-34/85). Czołg ten posiada charakterystyczny kadłub z pochylonymi płytami pancernymi o maksymalnej grubości 60mm oraz, w zależności od wersji i uzbrojenia, różne typy wieży. Uczestniczył w walkach na froncie wschodnim, począwszy od roku 1941, kiedy to był zaskoczeniem dla niemieckich oddziałów pancernych, aż do końca wojny. Po 1945 roku był na wyposażeniu wielu krajów.
T-34/85 jest to wersja pochodząca z późnego okresu drugiej wojny światowej, będąca ostatnim większym udoskonaleniem konstrukcji czołgu T-34. Posiadał on nową trzyosobową wieżę wyposażoną w działo kalibru 85mm. Wyróżniamy następujące warianty tej konstrukcji: Model 1944 i Model 1945 różniące się między sobą zamontowany działem (D-5T i ZiS-S-53).
Zestaw zawiera następujące elementy:
- Instrukcja montażu.
- Ramki plastikowe zawierające części plastikowe.
- Arkusz z kalkomanią.
- Gumowe koła.
- Elementy przeźroczyste.
Zestaw NIE zawiera farb i kleju.
Oto podstawowe narzędzia i materiały potrzebne do wykonania modelu:
- Cążki do wycinania elementów plastikowych.
- Nożyk modelarski.
- Pilnik lub papier ścierny.
- Klej do modeli plastikowych.
- Pędzelek lub aerograf.
- Farby modelarskie.
Jeżeli nie masz pewności jakie akcesoria lub kolory farb wybrać do tego konkretnego modelu napisz do nas, chętnie pomożemy.