Zestaw proponowany przez firmę Takom zawiera plastikowy model do sklejania rosyjskiego czołgu ciężkiego w skali 1:35.
Model może zostać zbudowany jako jeden z trzech dostępnych wariantów: niemieckiego prototypu czołgu ciężkiego Pz.Kpfw.VI Tiger z armatą 88mm KwK.43 L/71, rosyjskiego prototypu czołgu ciężkiego T-VI-100 z armatą 100mm lub niemieckiego prototypu czołgu ciężkiego Pz.Kpfw.VI Tiger z armatą 75mm KwK. L/55 A18.
Pz.Kpfw. VI Tiger I był niemieckim czołgiem ciężkim, który zadebiutował na polu bitwy w 1942 roku podczas II wojny światowej. Znany ze swojej potężnej armaty 88 mm KwK 36, która mogła niszczyć niemal wszystkie alianckie czołgi i pojazdy opancerzone, Tiger I szybko zdobył reputację najsilniejszego czołgu swojego czasu. Jego grube opancerzenie, sięgające do 100 mm na przedniej płycie, sprawiało, że był niezwykle odporny na ostrzał z większości broni strzeleckich i artyleryjskich. Czołg był napędzany silnikiem o mocy 700 KM, co pozwalało mu osiągać prędkość maksymalną 38 km/h, mimo dużej wagi wynoszącej 57 ton. Mimo swojej potęgi bojowej, Tiger I miał też poważne wady, takie jak duża awaryjność, trudności w manewrowaniu w trudnym terenie oraz problematyczne koszty produkcji i konserwacji. Mimo to, w czasie swojej służby, Tiger I stał się symbolem niemieckiej technologii wojskowej, wykorzystywanym zarówno na froncie wschodnim, jak i zachodnim.
Elementy plastikowe należy wyciąć z ramek, dopasować oraz skleić zgodnie z dołączoną instrukcją montażu. Po sklejeniu należy pomalować farbkami modelarskimi zgodnie z proponowanym schematem malowania, który znajduje się również w instrukcji. Należy pamiętać, że niektóre elementy wymagają malowania jeszcze przed sklejeniem. Następnie należy nanieść dołączone do zestawu kalkomanie zgodnie z oznaczeniami lub grafikami.
Zestaw zawiera następujące elementy:
Instrukcja montażu.
Ramki plastikowe zawierające części plastikowe.
Arkusz z kalkomanią.
Elementy fototrawione.
Elementy metalowe.
Elementy przeźroczyste.
Zestaw NIE zawiera farb i kleju.
Oto podstawowe narzędzia i materiały potrzebne do wykonania modelu:
Cążki do wycinania elementów plastikowych.
Nożyk modelarski.
Pilnik lub papier ścierny.
Klej do modeli plastikowych.
Pędzelek lub aerograf.
Farby modelarskie.
Jeżeli nie masz pewności jakie akcesoria lub kolory farb wybrać do tego konkretnego modelu napisz do nas, chętnie pomożemy.