Zestaw proponowany przez firmę Tamiya zawiera plastikowy model do sklejania niemieckiego samolotu patrolowego w skali 1:48.
W połowie lat 30-tych w III Rzeszy rozpoczęto pracę nad nowym samolotem łącznikowym i rozpoznawczym. Spośród trzech konstrukcji, Messerschmitta, Siebela i Fieselera, konkurs Ministerstwa Lotnictwa Rzeszy wygrała ta ostatnia. Fi156 został zaprojektowany jako niewielki samolot krótkiego startu i lądowania. Aby poderwać się w powietrze, potrzebował zaledwie 60 metrów, aby wylądować jedynie 20. Dzięki zawieszeniu o dużym skoku był w stanie operować niemal w dowolnym terenie, więc był szeroko eksploatowany na każdym z frontów. Stroch był ulubionym samolotem dowódców i sztabowców. Szczególnie upodobał go sobie gen. Erwin Rommel, który wiele swoich zwycięstw w kampanii w Afryce zawdzięczał rozpoznaniu lotniczemu w którym osobiście brał udział. Fi156 wzięły także udział w wielu operacjach specjalnych, z których najsłynniejszą był rajd na Gran Sasso, podczas którego uwolniono włoskiego dyktatora Benito Mussoliniego.
Okolicznościowy zestaw specjalny firmy Tamiya pozwala na sklejenie niemieckiego samolotu łącznikowego Fiesler Fi156C Stroch wraz z pilotem, pasażerem, oficerem, podoficerem oraz figurkami gen. Erwina Rommla (jako pasażer lub stojąca figurka w mundurze tropikalnym lub w płaszczu). Samolot można skleić w różnych wersjach, standardowej, tropikalnej lub zimowej z opcjonalnym stanowiskiem strzeleckim z tyłu kabiny. Zestaw został wydany okolicznościowo jako numer 100 w serii samolotów w skali 1/48 i zawiera bardzo dużą ilość części oraz dodatków. W pudełku znajduje się 7 wyprasek z elementami modelu, wypraska z przezroczystymi częściami kabiny, elementy fototrawione, taśmy do maskowania elementów przezroczystych oraz kalkomanie (pozwalają na rekonstrukcję osobistych samolotów gen. Erwina Rommla używanych w Afryce, samolotu nr 1268 który brał udział w operacji odbicia Benito Mussoliniego lub maszyny eksploatowanej na froncie wschodnim).
Elementy plastikowe należy wyciąć z ramek, dopasować oraz skleić zgodnie z dołączoną instrukcją montażu. Po sklejeniu należy pomalować farbkami modelarskimi zgodnie z proponowanym schematem malowania, który znajduje się również w instrukcji. Należy pamiętać, że niektóre elementy wymagają malowania jeszcze przed sklejeniem. Następnie należy nanieść dołączone do zestawu kalkomanie zgodnie z oznaczeniami lub grafikami.
Farby proponowane przez producenta dla uzyskania najlepszego efektu: