Close

Tamiya 1:35 Cromwell Mk.IV

35221

4950344996544

| modele do sklejania | czołg średni | 1:35 |

Więcej szczegółów

Dostępna ilość: 3 szt.

Produkt dostępny w sklepie


Zamów teraz, wyślemy jutro

117,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Dodaj do listy życzeń

Skala 1:35
Typ (pojazdy i działa) Czołgi pościgowe
Kraj Polska, Wielka Brytania
Typ zawieszenia Zawieszenie gąsienicowe
Okres II Wojna Światowa
Stan złożenia Do złożenia
Zobacz na blogu

Opis produktu

Zestaw proponowany przez firmę Tamiya zawiera plastikowy model do sklejania brytyjskiego czołgu pościgowego w skali 1:35.

Klęska Francuzów w 1940 roku pogrążyła także brytyjski zasób broni pancernej porzucony pod Dunkierką. Brak odpowiedniej infrastruktury, a nawet projektów (brytyjskie czołgi posiadały silniki Liberty zaprojektowane w czasie I WŚ!) spowodowały że odbudowa wojsk pancernych była bardzo mozolna. Na potrzeby wojsk pancernych planowano zaadaptować silniki lotnicze Rolls-Royce Meteor. Zanim jednak Rover przystosował je do seryjnej produkcji wypuszczono pierwsze modele nowego czołgu pościgowego – A27L Centaur z silnikami Liberty. W 1943 roku rozpoczęto produkcję czołgu A27M Cromwell, wyposażonego w nowy silnik i jednocześnie przeprowadzono modernizację Centaurów na Cromwelle. Tak zmodyfikowane pojazdy otrzymały oznaczenie Cromwell Mk. IV. Kolejne zmiany dotyczyły przezbrojenia czołgu z armaty 6 funtowej na armatę QF 75 mm, przystosowaną do amunicji przeciwpancernej oraz odłamkowo-burzącej. Przed rozpoczęciem inwazji w Normandii większość z dywizji pancernych (w tym 1. Polska Dywizja Pancerna PSZ) otrzymała czołgi tego typu dla swoich pułków rozpoznawczych (Armoured Recconeissance Regiment).

Zestaw Tamiya pozwala na sklejenie modelu brytyjskiego czołgu pościgowego Mk. VIII A27M Cromwell Mk. IV wraz z dowódcą. W pudełku znajduje się element kadłuba, 5 wyprasek z częściami modelu, przezroczyste elementy reflektorów, sznureczek, gumowe gąsienice oraz kalkomanie (pozwalają na rekonstrukcję pojazdów z 7. lub 11. Dywizji Pancernej, Walijskiej Dywizji Pancernej Gwardii, lub osobistego czołgu gen. Stanisława Maczka o nazwie własnej „Hela” ze szwadronu dowodzenia 1. Polskiej Dywizji Pancernej PSZ).

Elementy plastikowe należy wyciąć z ramek, dopasować oraz skleić zgodnie z dołączoną instrukcją montażu. Po sklejeniu należy pomalować farbkami modelarskimi zgodnie z proponowanym schematem malowania, który znajduje się również w instrukcji. Należy pamiętać, że niektóre elementy wymagają malowania jeszcze przed sklejeniem. Następnie należy nanieść dołączone do zestawu kalkomanie zgodnie z oznaczeniami lub grafikami.

Farby proponowane przez producenta dla uzyskania najlepszego efektu:

Pojazd:

  • Tamiya XF-1 + XF-26 + XF-52 lub spray Tamiya TS-2 (pancerz; proporcje 1:4:4)
  • Tamiya XF-1 (bandaże kół)
  • Tamiya XF-56 (metalowe elementy wyposażenia, lina holownicza)
  • Tamiya XF-64 (drewniane elementy wyposażenia, obicia włazów)
  • Tamiya X-10 (KM-y Besa)

 

Dowódca:

  • Tamiya XF-61 (mundur)
  • Tamiya XF-1 (beret, buty)
  • Tamiya XF-57 (pas, kabura)
  • Tamiya X-18 (mikrofon, słuchawki)
  • Tamiya XF-15 (skóra)

 

Zestaw zawiera następujące elementy:

  • Instrukcja montażu.
  • Ramki plastikowe zawierające części plastikowe.
  • Arkusz z kalkomanią zawierający oznaczenia czołgu dowodzenia generała Maczka.
  • Gumowe gąsienice.
  • Elementy plastikowego wykonane z tworzywa przeźroczystego.
  • Figurki załoganta.
  • Sznurek.

 

Zestaw NIE zawiera farb i kleju.

Oto podstawowe narzędzia i materiały potrzebne do wykonania modelu:

  • Cążki do wycinania elementów plastikowych.
  • Nożyk modelarski.
  • Pilnik lub papier ścierny.
  • Klej do modeli plastikowych.
  • Pędzelek lub aerograf.
  • Farby modelarskie.

 

Jeżeli nie masz pewności jakie akcesoria lub kolory farb wybrać do tego konkretnego modelu napisz do nas, chętnie pomożemy.

Recenzje

Napisz swoją opinię!

Oceń 
2022-02-28

Super!

Składał się elegancko począwszy od kadłuba po ruchome elementy takie jak wieża, karabin czy koła z gąsienicą, która jest zaskakująco dobrze wykonana i się nie rozjeżdża jak w przypadku mojej Pantery od tego samego producenta. Moim nemesis okazał się montaż sznurka, ale mimo tego model cieszy oko na półce i zastanawiam się nad towarzystwem dla niego ;)

    Oceń 
    2020-02-22

    Polecam!

    Model składało się cudownie, a filmy na Youtube nagrane przez Agtom rewelacja ;)

    • 12 z 12 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
    Oceń 
    2019-04-24

    Zaskakujący Cromwell

    Byłem bardzo zaskoczony zaraz po wyjęciu modelu z pudełka. Spodziewałem się raczej starej Tamiyi, a otrzymałem model posiadający fakturę płyt pancernych. Zaskoczenie duże. Ogromny plus. O samym modelu mogę powiedzieć raczej nie za dużo. Kadłub, bo jego właśnie składałem, jest dobrze spasowany. Nie było żadnych problemów w czasie składania. Dlaczego tylko kadłuba? Bo postanowiłem posłużyć się dodatkami Black Doga i cała wieża oraz przód kadłuba poszły do śmietnika, tak więc o niej nie powiem ani słowa. Dużo zabawy z wycinaniem oraz dopasowywaniem żywicznych elementów, ale było warto. W zestawie gumowe gąsienice o zadowalającej jakości oraz sznurek, którego po pierwszej nieudanej próbie zamieniłem na ich odpowiednik z Eureki. Może inni potrafią zrobić ze sznurka pięknie wyglądające liny, ja nie. Metalowe liny są obowiązkowym zamiennikiem jak dla mnie. Instrukcja bardzo ładna i wyczerpująca proces składania w zupełności. Model bardzo dobry. Polecam.

    • 25 z 25 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

    Napisz opinię

    Tamiya 1:35 Cromwell Mk.IV

    Tamiya 1:35 Cromwell Mk.IV

    | modele do sklejania | czołg średni | 1:35 |


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę Agtom Sp. z o.o. ul. Jagiełły 6, 31-711 Kraków, NIP: 6783154951, REGON: 36170647600000, KRS: 0000561845 moich danych osobowych w celach związanych z korzystaniem ze Sklepu internetowego www.agtom.eu w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności. *

    Farby akrylowe wymienione w instrukcji - Tamiya 10ml

    Klienci, którzy kupili ten produkt kupili także

    30 innych produktów w tej samej kategorii

    Zobacz też

    Lufy i karabiny
    Akcesoria metalowe i fototrawione
    Kalkomanie
    Gąsienice, koła i zawieszenia
    Modele do sklejania
    Akcesoria żywiczne
    Amunicja
    Liny holownicze
    Maski


    Nadal nie wiesz jakie narzędzia wybrać?
    Więcej porad modelarskich znajdziesz na naszym blogu:
    Blog modelarski AGTOM
    Close