Zestaw proponowany przez firmę RFM zawiera plastikowy model do sklejania niemieckiej artylerii samobieżnej w skali 1:35.
Sd.Kfz. 234/3 Schwerer Panzerspahwagen był niemieckim ciężkim pojazdem rozpoznawczym, należącym do serii Sd.Kfz. 234, która obejmowała różne wersje pojazdów opancerzonych wykorzystywanych głównie do działań rozpoznawczych i wsparcia. Model Sd.Kfz. 234/3, wprowadzony do służby w 1944 roku, był wyposażony w działa kal. 75 mm KwK 37 L/24, które pochodziły z czołgu Pz.Kpfw. II, co czyniło go jednym z bardziej uzbrojonych pojazdów rozpoznawczych II wojny światowej. Czołg był napędzany silnikiem Maybach HL 120 o mocy 300 KM, co pozwalało mu osiągnąć prędkość do 50 km/h. Pojazd był opancerzony do 30 mm w najgrubszych miejscach, co zapewniało mu ochronę przed bronią strzelecką i lekką artylerią, ale nie chroniło go skutecznie przed większymi pociskami przeciwpancernymi. Sd.Kfz. 234/3 był używany przede wszystkim do działań rozpoznawczych oraz wsparcia ogniowego, a jego działo 75 mm było wykorzystywane do walki z piechotą, stanowiskami artyleryjskimi oraz lekkimi pojazdami pancernymi. Ze względu na swoje zastosowanie w jednostkach rozpoznawczych, był stosunkowo mobilny i szybki, ale nie był przeznaczony do długotrwałych starć z czołgami. Wykorzystywany był głównie na froncie zachodnim oraz w późniejszych latach wojny na froncie wschodnim.
Elementy plastikowe należy wyciąć z ramek, dopasować oraz skleić zgodnie z dołączoną instrukcją montażu. Po sklejeniu należy pomalować farbkami modelarskimi zgodnie z proponowanym schematem malowania, który znajduje się również w instrukcji. Należy pamiętać, że niektóre elementy wymagają malowania jeszcze przed sklejeniem. Następnie należy nanieść dołączone do zestawu kalkomanie zgodnie z oznaczeniami lub grafikami.
Zestaw zawiera następujące elementy:
Instrukcja montażu.
Ramki plastikowe zawierające części plastikowe.
Arkusz z kalkomanią.
Elementy fototrawione.
Metalowa lufa.
Gumowe koła.
Elementy przeźroczyste.
Elementy wykonane z żywicy.
Zestaw NIE zawiera farb i kleju.
Oto podstawowe narzędzia i materiały potrzebne do wykonania modelu:
Cążki do wycinania elementów plastikowych.
Nożyk modelarski.
Pilnik lub papier ścierny.
Klej do modeli plastikowych.
Pędzelek lub aerograf.
Farby modelarskie.
Jeżeli nie masz pewności jakie akcesoria lub kolory farb wybrać do tego konkretnego modelu napisz do nas, chętnie pomożemy.